A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Загальноосвітня школа I-III ступенів
с.Перепельників Зборівського району Тернопільської області

Історія школи

З історії навчального закладу

В колосках, снігу жовтім листі,

У квітках і вранішній росі

Закохалась молодість в дитинство,

Заховалась в травах і весні.

Ти мене відкритими дверима

Запросила в храм добра і знань.

Сільська школа, лагідна і мила

Моя радість і моя печаль.

Школа, як і кожна людина, має свою історію. Майже сімдесять років шкільний дзвоник кличе дітей села Перепельників та навколишніх сіл до школи. Жителі села не уявляють собі, що село може бути без школи, яка є гордістю села. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Перепельників розташована в центрі села та оточена великою кількістю різноманітних зелених насаджень та різнобарвних квітів, тому вона є не тільки центром освіти й культури, а й його окрасо.

Перепельницька школа була заснована в 1872 році ще за Австро-Угорщини. За переказами старших людей першим учителем (може дяком-учителем) був Мурин. Після нього деякий час учителював Квас, а по нім довгі роки, аж до 1916 року, Іван Тетіх. Хоч він був польської національності, та до політики не мішався, жив з людьми в приязні і науку вів українською мовою. Школа не могла помістити всіх дітей і тому у 1907 році третій і четвертий клас перенесли до будинку читальні «Просвіти». За польської окупації директором був українець Іван Наконечний. Другим вчителем була Тереза Вовжиховська. У 1939 році в село прийшли вчителі зі східної України: Яруш П. з дружиною Вірою, Стонога (Походжай) Марія Данилівна. Вони працювали в селі і під час німецької окупації. До 1944 року школа була початковою. Після звільнення села з-під німецької окупації була реорганізована в семирічну, а в 1953 році була відкрита середня школа, яка розмістилась у маєтку пана Вольського. Перший випуск нараховував 10 випускників. Першим директором Перепельницької середньої школи був Лисий В.П. Більше десяти років директором школи була Шпак Л.П.

В школі навчалися діти 7 сіл: Перепельники, Гарбузів, Манаїв, Гукалівці, Ярославичі, Вовчківці, Нище. В 70 роки кількість учнів школи становила понад 350 учнів. Навчання проводилось у дві зміни. Тому в 1973 році було збудовано новий двоповерховий навчальний корпус. Із стін школи вийшло понад 3000 випускників. Багато з них здобули вищу і середню спеціальну освіту, стали хорошими спеціалістами в усіх галузях народного господарства. Перепельницьку школу по-праву названо кузнею керівних кадрів. Саме в стінах даної школи перші вчительські уроки провели – Піхурко О.В. , Хаварівський Б.В., Шуль Я.М., Боднар М.Д., Корнак Л.Г. та ряд інших.

Більше 20 років школу очолювала заслужений вчитель України Сисак Л.С. З 2017 року школу очолює молода але енергійна та працелюбна директрка школи Коваль Ірина Франківна. Сьогодні у школі навчається 55 учнів. Усі вони охоплені безкоштовним гарячим харчуванням у шкільній їдальні, а більшість продуктів надає пришкільна ділянка та меценати. Педагогічний колектив налічує шістнадцять чоловік, п'ятнадцять із них – випускники даної школи. З допомогою батьків обладнано куток духовності та народознавчу кімнату-музей «Берегиня».

У школі обладнані кабінети: духовності, інформатики, біології, хімії, фізики, математики, української мови та літератури, початкових класів. У куточку символіки учні не тільки знайомляться із символами нашої держави, але і вчаться їх поважати. Хоч наша школа сільська, невелика, але педагогічний колектив, під керівництвом дирекції школи, робить все для того, щоб дітям було цікаво і щоб кожен з гордістю сказав: «Я – випускник Перепельницької школи».

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень